WP3 - Spolupráce a budování ERA
Vedoucí pracovního balíčku: Jaroslav Matoušek
Cílem WP3 je posílení twinningu s partnerskými institucemi a další spolupráce v evropském výzkumném prostoru (ERA) prostřednictvím vzájemných návštěv a přizváním členů partnerských týmů do Biologického centra ke společné práci. Tyto aktivity mají příznivý dopad na rozvoj infrastruktury BC AV ČR a strategické plánování budoucího výzkumu.
Hlavní úkoly
T 3.1: Vzájemné návštěvy
Jedná se o vzájemné návštěvy spolupracujících vědeckých pracovníků mezi týmý zapojenými do projektu MODBIOLIN a vyspělými pracovišti EU. Návštěvy jsou nezbytné pro detailní plánování a zhodnocení společné práce, pro porovnání a úpravu používaných metod, a také pro vyřešení možného nesouladu ve výsledcích a jejich interpretaci. Trvání každé návštěvy je plánováno cca. na 5 dní včetně cesty. Řešitelé projektu MODBIOLIN by měli vykonat ročně 10 návštěv ke svým kolegům na partnerských institucích a měli by přivítat 5 návštěvníků z partnerských institucí.
T 3.2: Participation of researchers from EU laboratories in MODBIOLIN investigations in BCAS
Tento typ mobility posiluje spolupráci, podporuje mobilitu vědců v ERA, a podporuje návaznost v oblastech výzkumu, ve kterých EU drží důležité globální pozice. Dlouhodobé (1-12 měsíců) pobyty zkušených vědeckých pracovníků v BC AV ČR nepřinášejí prospěch pouze přijímajícímu pracovníkovi, ale přispívají k mezinárodní akademické atmosféře a sdílení znalostní základny i na úrovni celé vědecké komunity v regionu. Ze zkušenosti je známo, že mnoho vědců z různých zemí EU má zájem se na pár měsíců přidat k práci týmů projektu MODBIOLIN. I proto a s ohledem na důležitost této aktivity bylo pro aktivitu alokováno 36 měsíců v každém roce realizace.